Site Loader

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać coś zupełnie innego – Zestaw Kreatywny od Djeco, dedykowany dzieciom 3-6 lat. Anielka dostała go w prezencie na drugie urodziny i owszem,  był to dość zaskakujący prezent. Jak się sprawdza u naszej dwulatki? No cóż, nie wypada tutaj użyć innego słowa niż rewelacyjnie.

 

 

Zestaw zawiera sporo elementów:  kolorowe tła  (6), wykonane z grubszego kartonu szablony (aż 10 arkuszy) z głównie zwierzęcymi postaciami do wyciskania, kolorowania i naklejania. Rysunki są naprawdę przeurocze, piękne i niebanalne. Znajdziemy  tutaj też różne dodatkowe, zabawne atrybuty do pokolorowanie m.in. fajkę, kapelusze, okulary, które po wykonaniu całej pracy sprawiają, że ostateczny efekt jest zaskakujący, ciekawy i nieoczywisty. W ten sposób  nie działamy w sztywnych schematach i poruszamy się coraz bliżej klimatów wychowania przez sztukę. Ponadto w pudełku znajdziemy również klej oraz cztery podwójne kredki świecowe.

 

 

Co z tym robimy, poza oczywistością związaną z kolorowaniem wybranych elementów i naklejeniem ich na tła?

Tworzymy historie, opowiadamy, pozwalamy na prawdziwą kreatywność. Oczywiście starsze dzieci mają tutaj większe pole do popisu w tym zakresie, ale nasza dwulatka od dawna uwielbia kolorować i wyklejać, ma własne pomysły i działa w pełnym skupieniu podczas takich aktywności. Odpowiada na moje pytania i dzięki temu z prostej zabawy, wydaje się czysto w zakresie motoryki małej, rozwijamy całe spektrum przeróżnych umiejętności.  Wspieramy kreatywność i dajemy przestrzeń na rozwój fantazji naszych dzieci. My Anielce towarzyszmy podczas zabawy z tym zestawem, ale myślę, że starsze dzieci chętnie samodzielnie podejmą taką aktywność, zaskakując potem Was efektem.

 

Ogólnie jestem sceptyczna do tego typu zestawów, wolę dać dziecku  patyk, jedną farbę i kawałek kamienia i pozwolić na spontaniczność i kreatywność, ale tym jestem zachwycona. Nic nie narzuca, jest świetnie wykonany, bardzo dobrze wyposażony. I po raz kolejny zaznaczę, że jestem ogromną fanką grafiki elementów do kolorowania.

To, co jest fantastycznego w tym zestawie: że jest naprawdę kreatywny, tzn. daje pełną swobodę działania, ustawiania, kolorowania wg własnego pomysłu, a nie instrukcji.

W zestawie znajdziemy również książeczkę z różnymi propozycjami wykonania, które pokazują, że pies może być niebieski, a wiewiórka różnokolorowa. Bo dlaczego nie?

Dajcie znać, jak Wam się podoba, czy Wasze dzieci lubią tego typu zestawy i koniecznie dajcie znać, jeśli macie coś do polecenia w tym klimacie!

 

Sylwia

One Reply to “Zestaw Kreatywny od Djeco”

  1. W tej chwili w asortymencie znajduje sie az 700 produktow i ta liczba wciaz rosnie. Zdobywaja one uznanie na najbardziej prestizowych targach swiata. A wszystko dlatego, ze jakas mloda dama i jej maly, rozczochrany chlopczyk, mieli odwage marzyc. Ty tez nie boj sie marzyc i poznaj Djeco juz dzis! Male dzieci nie beda mialy problemu z odklejaniem z arkusza  tych wspanialych naklejek: niepotrzebne czesci zostaly juz usuniete, aby pozwolic maluchom na szybkie przyklejenie. Zestaw zawiera 120 naklejek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/