Site Loader

                  Ach, Usborne! Ach, książki świąteczne Usborne! Ach…puzzle od Usborne? Puzzle i książka razem? I to zimowo-świąteczna?! Muszę przyznać, mega mnie to zaskoczyło. I to w jaki pozytywny sposób! Dzięki uprzejmości Agnieszki (Epic – książki dla dzieci po Angielsku), dowiedziałyśmy się o tej świetnej nowości i z zachwytem trzymamy ją teraz w rękach.

Zestaw zawiera kartonową książkę zatytułowaną Winter Wonderland oraz trzy zestawy 9 – elementowych puzzli przedstawiających jej ilustracje. Książeczka jest pięknie wydana, obfita w barwne i wesołe ilustracje w klimacie zimowo-świątecznym. Jej bohaterami są zwierzątka, które bawią się i przygotowują do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Wiewiórka z liskiem lepią bałwana, kotek, piesek i dwóch pozostałych przyjaciół tworzą orkiestrę i grają na trąbkach, saksofonie i puzonie wśród zimowego krajobrazu. Jeszcze inne, leśne stworzenia ozdabiają świątecznie drzewa, a nocą ogrzewają się przy ciepłym płomieniu ogniska. Znajdą się także wielkoduszni przyjaciele, którzy z chęcią w zimowy wieczór podzielą się posiłkiem z innymi.

 

 

Tekstu jest niewiele, ale ilustracje przedstawiają całą masę historii, które można snuć w nieskończoność. W książeczce natomiast znajdziemy również sporą dawkę wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ponadto, narracja zawiązuje interakcję z małym czytelnikiem. Zadaje pytania i prosi malucha o wyszukiwanie i wskazanie różnych elementów.

 

 

Zestaw ten świetnie nada się dla dzieci około dwuletnich, ale też starszych. To świetny pomysł i rewelacyjny prezent dla maluchów od Świętego Mikołaja czy z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Same puzzle również są wykonane z grubszej tektury i mają regularny kształt, co przy początkach przygody z puzzlami jest ważne, ponieważ stanowi ułatwienie dla dzieci.

 

Autor: Sam Taplin

Ilustracje: Federica Iossa

Wydawnictwo: Usborne

 

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/