Site Loader
Odkąd mam syna, z wielkim przejęciem śledzę książkowe nowości. Zakochałam się w literaturze dziecięcej i z niecierpliwością czekam na wartościowe tytuły. Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować nowość od wydawnictwa Natuli — Wierszyki Paluszkowe, które wyszły spod pióra Kasi Huzar — Czub, a ilustracje stworzyła nasza ukochana Joanna Bartosik. 

Wierszyki paluszkowe przyciągają mojego malucha, który doskonale wie, że po otwarciu tej książki czeka go zabawa z mamą i mnóstwo śmiechu. Książka zawiera 15 krótkich wierszyków, dzięki którym możemy budować z naszym dzieckiem poczucie bliskości — przy czytaniu wykorzystujemy nasze dłonie, aby wspólnie bawić się i uczyć. Dzięki wykonywaniu różnych ruchów palcami maluch ćwiczy motorykę małą, buduje świadomość własnego ciała i oczywiście rozwija mowę.

Paluszkowe rymowanki mogą być wspaniałym wstępem do wyciszenia przy usypianiu, u nas natomiast zazwyczaj wygląda to tak, że wspólnie czytając, niesamowicie się chichramy i nasze wierszyki paluszkowe zmieniają się na wierszyki łaskotkowe. 😉

Książka jest w twardej oprawie i ma mój ulubiony matowy papier. Całość jest pięknie wydana, na każdej stronie znajdziecie podpowiedzi, w jaki sposób możecie wykorzystać wasze ręce do zabawy przy czytaniu. Na samym początku jest to niezwykle pomocne. Joanna Bartosik wykonała ilustracje do książki, w których jestem zakochana. No i jeszcze jedno – okładka! Piękna, w dotyku jakby satynowa z literowymi wgłębieniami – cudo!

 

Wierszyki paluszkowe towarzyszą nam codziennie i naprawdę z chęcią po nie sięgamy i polecamy ją dla wszystkich dzieciaków! 🙂 Będzie idealna na świąteczny prezent dla maluszków.:) Dajcie znać w komentarzach, co o niej sądzicie. 🙂

Wydawnictwo: Natuli
Tekst: Kasia Huzar – Czub
Ilustracje: Joanna Bartosik

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.instagram.com/conatomamy/