Site Loader

      Nasza anglojęzyczna biblioteczka powiększyła się o kolejną interesującą pozycję dzięki uprzejmości Emes’s books Księgarnia Internetowa  (koniecznie zajrzyjcie co ma w swojej ofercie!) Mowa tutaj o Why should i brush my teeth wyd. Usborne, która szybko stała się hitem dla naszej prawie dwuletniej córki.  Jest to książka z okienkami, która świetnie się sprawdzi, jeśli chcecie przybliżyć Waszym dzieciom temat jakże ważny i codzienny, czyli zdrowie i higienę zębów.

 

 

 

U nas, na szczęście i póki co, nie ma większych problemów z myciem zębów, jednak zmiana w chęciach do mycia zębów jest zauważalna, ponieważ po każdej lekturze tej książki, Anielka biegnie do łazienki w wiadomym celu. Myślę zatem, że w przypadku dzieci, które niechętnie myją zęby – ta książka może pomóc uporać się z niechęcią do tego elementu codziennej rutyny.

Tematyka książki porusza różne zagadnienia związane ze zdrowiem zębów. Pod okienkami znajdziemy informacje, dlaczego trzeba dbać o zęby, co się z nimi dzieje po jedzeniu, kiedy należy je myć i w jaki sposób. Wspomina również o roli dentysty i oswaja czytelnika z informacją o koniecznych wizytach kontrolnych raz do roku. Na ostatnich stronach znajdziemy ciekawostki dotyczące uzębienia różnych zwierząt,  a także odpowiedź na pytanie dlaczego zwierzęta nie potrzebują szczoteczek do zębów.

 

 

 

Tekstu jest niewiele, ilustracje są bogate, ale czytelne, charakterystyczne dla Usborne. Książka świetnie tłumaczy poruszane zagadnienia i powinna sprostać najbardziej wymagającym czytelnikom nawet w wieku przedszkolnym i dzieciom, które żegnają się z mlecznymi zębami. Znajdziemy w niej również wyjaśnienie, dlaczego zęby wypadają i co można, w takiej sytuacji, z nimi zrobić. 😉

 

 

 

Ciekawa forma książki, obszerne omówienie tematu w prosty sposób, a także liczne ciekawostki (które mogą zaskoczyć nawet dorosłego!) sprawiają, że jest to świetna i wartościowa pozycja na prezent, mimo że tytuł książki początkowo może wywołać u  obdarowanego starszaka nieszczególną radość.:) Młodsze dzieci za to kochają, to co jest  im bliskie i z ciekawością zaczną chłonąć treść już od okładki.

 

 

Autor: Katie Daynes

Ilustracje: Marta Alvarez Miguens

Wydawnictwo: Usborne

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/