Site Loader

Dzisiaj przedstawiam Wam ostatnią książkę z serii – do oglądania, szukania i opowiadania wydawnictwa Czarna Owca.
W przedszkolu – tak jak cała seria jest pozycją w całości kartonową z zaokrąglonymi rogami.

Na kartach dzieje się naprawdę, naprawdę dużo! Zupełnie jak w prawdziwym w przedszkolu – kto pracuje, ten wie. Obfitość ilustracji, ilość szczegółów, które zawierają, może na początku przytłoczyć. Osobiście, podczas jej oglądania, słyszę w uszach gwar i chaos, który często towarzyszył mi w pracy w przedszkolu. Zobaczcie sami, zdjęcia pokażą najwięcej.

 

Jako jedyna z całej serii – książka posiada tekst. Jest go niedużo. Tak naprawdę to kilka zdań na każdej karcie, które opisują krótko, co się dzieje na danej ilustracji oraz kierują uwagę czytelnika i zapraszają do śledzenia losów głównych bohaterów: Mii, Emmy, Seliny, Juliana i Łukasza.

 


Pozycja bardzo dobrze odzwierciedla przedszkolną rzeczywistość, pokazując różnorodne jej aspekty.: zabawę na placu zabaw, wydarzenia przedszkolne, wycieczkę na wieś, posiłki, zabawne i mniej przyjemne sytuacje, które się zdarzają, różnorodne formy zajęć, a także wydarzenia w szatni czy łazience. W przedszkolu może się bardzo dobrze sprawdzić w momencie, w którym przygotowujemy nasze dziecko do pójścia do przedszkola. Do opowiadania i wymyślania historii jest naprawdę mnóstwo okazji.

My naprawdę lubimy i polecamy całą serię.  Jeszcze raz dziękujemy wydawnictwu Czarna Owca, za wspaniałą przesyłkę.

 

Autor: Guido Wandrey

Wydawnictwo: Czarna Owca

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/