Site Loader

Pamiętacie może recenzję fantastycznej  książki – wyszukiwanki W lesie wydawnictwa Czarna Owca, której nakład został wznowiony jakiś czas temu? Dla zapominalskich – koniecznie zerknijcie tutaj. Razem z wyżej wymienioną pozycją wznowiono jeszcze dwie inne w tej serii – W mieście oraz W przedszkolu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczkami, za co serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić wrażeniami dotyczącymi W mieście, ponieważ mimo, że są to książki w jednej serii, różnią się od siebie i warto każdej poświęcić osobny wpis.

 

W mieście  to książka w całości kartonowa o większym formacie i zaokrąglonych rogach. Znajdziemy  w niej siedem rozkładówek, przedstawiających życie w mieście w poszczególnych jego miejscach, zatytułowanych: przed bankiem, na rondzie,  na przystanku, w porcie,  na skrzyżowaniu,  w parku oraz wypadek. Na każdej stronie znajdziemy również wyodrębniony panel z wybranymi elementami, które należy odszukać na bieżącej ilustracji.

 

 

Pozycja zawiera przyjemne, rysunkowe ilustracje, które  różnią się stylem od W lesie, a ponadto są niesamowicie obfite w szczegóły i na pierwszy rzut oka mogą przytłaczać. Moja dwuletnia córka uwielbia  jednak oglądać W mieście, wyszukując poszczególne elementy, pytając i opowiadając. Przedstawione sytuacje są jak najbardziej realne, bardzo ciekawe i pomysłowe.  Na okładce znajdziemy również zadanie dla czytelników „Znajdź czerwony balon”, który ukryty jest na każdej z ilustracji.  Cała seria do oglądania, szukania, odkrywania i opowiadania wydawnictwa Czarna Owca  to dla Anielki obowiązkowy element każdego dnia.  Mam też wrażenie, że nie jest ona tak popularna jak Ulica Czereśniowa czy Rok w.., a zdecydowanie jest warta tego, aby ją mieć.

 

Wspólnie potrafimy bardzo dużo czasu spędzić nad każdą stroną.  W mieście świetnie sprawdzi się zarówno u maluchów jak i starszych dzieci, świetnie pobudzając spostrzeganie wzrokowe i myślenie przyczynowo-skutkowe, ale także prowokując wyobraźnię do tworzenia własnych historii, przemyśleń czy po prostu do przedstawiania i tłumaczenia dzieciom świata.., który hmm, w czasach pandemii jest jednak dość ciężki do doświadczenia w takiej formie, jaka jest przedstawiona w książkach.

A wy lubicie z Waszymi dziećmi książki obrazkowe?

 

Autor/Ilustracje: Guide Wandrey

Wydawnictwo: Czarna Owca

 

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/