Site Loader

The Snow Queen  to kolejna książka dźwiękowa od wydawnictwa Usborne z serii Listen & Read Story Books.  Jakiś czas temu, na naszym blogu pojawiła się podobna pozycja, której recenzje możecie przeczytać tutaj.

The Snowy Queen zagościła w naszym domu w grudniu, po raz kolejny, dzięki uprzejmości Agnieszki Otłowskiej (Blog o języku angielskim) i od razu podbiła serce mojej córki.

 

 

Muszę przyznać, że to pierwsza książka tego typu w naszym domu. Spodziewałam się, że dotykanie kółeczek, czego efektem jest „czytająca pani”, będzie atrakcyjne dla mojej dziewczynki. Nie myliłam się. Od razu załapała, gdzie, co i jak. Osobiście, obawiałam się, że będzie to bezrefleksyjne naciskanie i nie będzie wysłuchiwać tekstu do końca. Z tego też powodu, pierwszy raz słuchałyśmy książeczki razem, gdzie pokazywałam kto jest z kim i o czym mowa w tekście. Ten raz wystarczył. Anielka chętnie sięga po The Snowy Queen samodzielnie, dotyka kółeczko, słucha i ogląda ilustracje i we właściwym momencie (kiedy „pani milknie”) przewraca na kolejną stronę. Gdy zadam pytanie dotyczące treści książeczki (po polsku lub angielsku) bez problemu znajdzie odpowiedź – mówiąc lub wskazując ją na ilustracjach.

 

 

Sam tekst jest rymowany i w bardzo skrócony sposób przedstawia historię Królowej Śniegu Hansa Christiana Andersena – znajdziemy tu jedno zdanie na stronę. Idealnie sprawdzi się więc do wysłuchania dla malucha i jednocześnie dla starszaka-uczniaka, który rozpoczyna przygodę z czytaniem w języku angielskim.  Ilustracje za to są iście bajkowe. Ponadto książka jest w całości kartonowa i ma w zaokrąglone rogi.

 

Z racji tego, że jest to książka w klimacie zimowym, świetnie wpisuje się w naszą akcję #comamynaswieta i nadaje się na prezent, ze względu na swoją uniwersalność, pomijąjąc już całą wartość estetyczną. 🙂 Tak jak wspomniałam we wstępie, nasza książka jest od Agnieszki – lećcie do niej, na pewno coś znajdzie dla Waszych dzieciaków, a jako znawca oferty Usborne od podszewki i mama jednocześnie, zaproponuje coś, co sprawdzi się najlepiej.

Autor: Lesley Sims

Wydawnictwo: Usborne

Ilustracje: Elena Selivanova

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/