Site Loader

Święta za nami, zima w pełni ukazuje nam swoje oblicze i śnieżnym puchem zasypuje nasze podwórka, a u nas dzisiaj książka, która nie do końca wpisuje się w nasz mroźny klimat. Mowa o The Fox and The Crow z serii Usborne First Reading, którą otrzymałyśmy od Agnieszki Otłowskiej (Epic – książki dla dzieci po Angielsku). To druga pozycja z tej serii na naszym blogu, o pierwszej możecie przeczytać tutaj.

 

 

O czym jest książka?

The Fox and the Crow to historia przebiegłego lisa i wrony, która kończy się morałem. Lis, chcąc zdobyć ser, który trzyma w dziobie wrona, obsypuje ją komplementami i pyta, czy ptak umie śpiewać. Wrona bez zastanowienia daje popis swoich wokalnych umiejętności, ser wypada jej z dzioba i ładuje w pysku lisa. Ptak protestuje, a lis wypowiada do niej bardzo mądre słowa:

 

Don’t always believe people who say nice things (…) Sometimes they just want something from you.

 

 

 

 

Seria Usborne First Reading przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją historię z czytaniem. Tekstu w książce jest bardzo mało, czyta nam się ją wspaniałe. Więcej o tej serii możecie przeczytać w poście Sylwii, która napisała recenzję książki The Ant and The Grasshopper.

 

P.S. Na końcu książki znajdują się różne ćwiczenia, które są ściśle związane z treścią danej pozycji. Jest to doskonała aktywność, dzięki której dzieci mogą sprawdzić jakość ich czytania ze zrozumieniem.

 

Autor: Mairi Mackinnon

Wydawnictwo: Usborne

Ilustracje: Rocio Martinez

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/