Site Loader

Sezon na recenzje książek świąteczno-zimowych uważam za otwarty. Na pierwszy ogień wrzucamy zniewalającą pozycję od Wydawnictwa Usborne — Santa’s Christmas journey, o której istnieniu dowiedziałam się od Sylwii i dzięki jej uprzejmości, Teodor otrzymał tę książkę w prezencie urodzinowym.❤️ Jest to książka uniwersalna pod względem wieku odbiorcy. Zaręczam Wam, że  zainteresowanie nią wykaże dwulatek, sześciolatek i osoba dorosła (sprawdzone info!;).

 

 

Ilustracje stworzyli Simona Sanfilippo i John Russell. Są osadzone w totalnie świątecznym klimacie, dlatego, gdy trzymam ją w rękach, automatycznie zaczynam nucić pod nosem „Last Christmas”. Książka nie posiada dużo tekstu, a prym wiodą tutaj ilustracje, pośród których możemy znaleźć tory, przygotowane specjalnie na Wigilijną podróż Świętego Mikołaja.

 

 

Trasa, którą ma do pokonania jest długa (zajmuje 8 stron książki). Przed położeniem sań z Mikołajem, które zostały dołączone do książki, musimy je odpowiednio nakręcić i szybko ustawić na torach…i wraz z poruszającym się Mikołajem możemy podziwiać przepiękne krajobrazy, przejeżdżając obok domu elfów, poczty, koło przepięknie przystrojonego miasta, lodowiska czy zamarzniętego jeziora. Z dzieciakami ta przejażdżka będzie świetnym ćwiczeniem na spostrzegawczość. Ilustracje zawierają masę detali, dlatego możemy wykorzystać tę książkę również jako wyszukiwankę.

 

 

 

Prawie wszystkie książki świąteczne, które kupowałam w tym roku, leżą na górnej półce poza zasięgiem mojego syna, ale muszę się Wam przyznać, że Santa’s Christmas Journey miała już oficjalną premierę w naszym domu pod koniec lata i wtedy od razu stała się hitem. Oczywiście po kilku dniach schowałam ją…i nie pozostaje mi nic innego, niż czekać na grudzień, choinkę, gorącą czekoladę…i w rytmach „All I want for Christmas” patrzeć, jak mój syn pełen ekscytacji nakręca małe sanie Mikołaja i wyrusza  razem z nim w świąteczną podróż.

 

 

Autor: Fiona Watt

Wydawnictwo: Usborne

Ilustracje: Simona Sanfilippo i John Russell

 

 

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/