Site Loader

            Pierwsze Boże Narodzenie kupiłam ze strony wydawnictwa Jedność wiosną tego roku, dosłownie za kilka złotych. Urzekła mnie jej koncepcja przedstawiającą narodziny Jezusa. Wspominam o tym na samym wstępie dlatego, że jest to książka dla tych, którym biblijna historia Bożego Narodzenia jest bliska i dla których ma znaczenie.

             Właśnie pod względem tej koncepcji jest wyjątkowa. Zawarta w niej treść posługuje się motywami i historią bezpośrednio z Pisma Świętego. Jest zatem świetna dla tych, którzy chcą przybliżyć w swoich domach ten aspekt Bożego Narodzenia i podkreślić jego istotę.

 

 

               Moją uwagę przykuły oczywiście ilustracje: malownicze, wręcz fotograficzne jak kadry z filmu. Są po prostu niezwykłe, pełne głębi, ale też światła. Zobaczcie sami. Moim zdaniem przepięknie podkreślają wyjątkowość wydarzenia jakim jest Boże Narodzenie. Sama treść, natomiast, nie jest skomplikowana, ale w krótki i prosty sposób opowiada o narodzinach Jezusa w Betlejem, podkreślając ich rolę oraz cudowny wymiar. Ponadto, tekst jest rymowany, co sprzyja zarówno czytaniu jak i słuchaniu.

 

 

               Pierwsze Boże Narodzenie wydane jest w twardej oprawie, a kartki mimo, że trochę sztywniejsze i grubsze, nadal należą do tych raczej cienkich. Zdecydowanie jest to książka do czytania młodszym dzieciom, które delikatnie obchodzą się z książkami lub spokojnie po prostu czekają, aż rodzic przewróci na kolejną stronę.

Na końcu pozycji zostały przytoczone fragmenty z Biblii Tysiąclecia odnoszące się do narodzin Jezusa, które mogą przydać się w trakcie świętowania Bożego Narodzenia.

 

 

Przekład: Katarzyna Schmidt

Ilustracje: Christine Kornacki

Wydawnictwo: Jedność

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/