Site Loader

         My first touch and feel book Christmas to sensoryczna książka skierowana do maluchów. Muszę przyznać, że jest dość specyficzna, jak na naszą biblioteczkę. Dlaczego? Zobaczcie sami.

Jest to pozycja w całości kartonowa, a na każdej ze stron znajdziemy wszystko to, co kojarzy się nam ze świętami Bożego Narodzenia: prezenty, renifera ,choinkę, bałwanki, piernikowe ludziki, śnieżynki, skarpetę świąteczną, ozdoby choinkowe, światełka i całą masę innych rzeczy.

 

 

           To, co jest ciekawe w tej pozycji to fakt, że ilustracje stanowią po prostu realne zdjęcia, którym dodano elementy sensoryczne: trochę pluszu, brokatu, futerka lub innego materiału. Jest tego sporo, właściwie na co drugiej stronie jest jakiś element dotykowy, a wszystkich zdjęć jest 22. Także naprawdę fajnie. Myślę, że ze względu na realność prezentowanych, świątecznych i zimowych aspektów,  moja córka będzie często sięgać po tę książkę. Oczywiście, dzięki grubym kartom i zaokrąglonym rogom, liczę też na to, że będzie sobie ją przeglądać samodzielnie siedząc przy choince, a ja w tym czasie poczuję prawdziwą magię świąt z rozgrzewającą, zimową herbatą.

 

 

          Na uwagę zasługuje również tło, najczęściej jest białe, więc zdjęcia są ładnie wyeksponowane i całość nie będzie przytłaczająca dla malucha. Tekst jest  rymowany i oczywiście w języku angielskim, szybko wpada w ucho i w prosty sposób opisuje to, co jest charakterystyczne dla świąt, które obchodzimy w grudniu.

 

 

          My first touch and feel book Christmas świetnie sprawdzi się już u niemowlaków, które również będą mogły z niej skorzystać za rok, w kolejne święta.

Wydawnictwo: Little Tiger

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/