Site Loader

Gdy pajęczyny jeszcze nie uprzątnięte, i czarownice mieszające w swoich kotłach witają Was w drzwiach, my przychodzimy do Was z książką, która już okładką zaprasza nas na świętowanie Halloween z przesłodkim mopsikiem Peggy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Wigla mogłyśmy się zapoznać z piątą częścią przygód małego pieska w iście jesiennym klimacie. 

„Mopsik, który chciał zostać dynią”, to kolejna część przygód pieska, który tym razem zmaga się z lękiem przed Halloween. Uwielbia towarzyszyć swojej rodzinie w codziennym życiu. W książce znajdziecie wiele ciepłych historii rodziny Peggy, poprzedzających święto obchodzone ostatniego dnia października, które powoli wprowadzają czytelnika w klimat amerykańskiego święta — wycinanie upiornych lampionów z dyni, szykowanie kostiumów i w końcu wędrowanie po osiedlowych ulicach i słynne „cukierek albo psikus”. Suczka, słuchając opowieści swoich zwierzęcych przyjaciół, coraz bardziej napawa się lekiem przed Halloween. Gdy dowiaduje się, że musi iść na imprezę przebrana za dynię, chowa się ze strachu w szafie…

 

 

 

Historia Peggy nawiązuje do prób przełamywania lęków — mopsik bardzo boi się Halloween, jego właścicielka i zarazem przyjaciółka Chloe jest wystraszona publicznym wystąpieniem w szkole, a jejbrat panicznie boi się pająków — każdy z bohaterów stara się przełamywać swoje lęki i warto po wspólnym czytaniu podjąć z dziećmi rozmowę na ten temat.

Chociaż Chloe bała się, że będzie musiała przeczytać swoje opowiadanie przed sporą widownią, pokonała strach i zrobiła to. „Chloe była bardzo dzielna – pomyślała Peggy. – Więc ja też muszę”.

Suczka bała się wyjść na dwór w taki wieczór, ale nie chciała, żeby jej przyjaciółkę ominęła halloweenową zabawa. Już wiedziała co musi zrobić.

 

Książka będzie idealna dla starszych dzieci — ma mały format, tekst jest zapisany dużą czcionką i okraszony jest przyjemnymi czarno-białymi ilustracjami. Całość niesie ze sobą walory edukacyjne, wiec czego chcieć więcej? My dołączamy do klubu fanów przygód Mopsika i czekamy na kolejne części!

 

Wydawnictwo: Wilga

Autor: Bella Swift

Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers

 

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.instagram.com/conatomamy/