Site Loader

Dzisiaj zamiast książki zaprezentuję Wam układankę „Moje magnetyczne drzewko” francuskiej marki Janod. Tym wpisem zapoczątkuję tutaj na blogu i Instagramie serię #comamynaprezent, w której będę Wam razem z Sylwią przedstawiać nasze propozycje prezentowe dla dzieci w różnym wieku. Oto pierwsza z nich!

 

Co znajdziemy w zestawie?

Rozkładane drewniane magnetyczne drzewko, 30 różnych magnesów przedstawiających zwierzęta, owady, grzyby i inne. Drzewko w wewnętrznej stronie zostało zaopatrzone na całej powierzchni w powłokę magnetyczną, zewnętrzna strona jej nie posiada, ma za to przepiękną błyszczącą grafikę. Całość składa się na pół dzięki małym zawiasom. Na rantach drzewa od wewnętrznej strony zamontowano małe magnesy, dzięki którym całość może być szczelnie zamknięta, a magnesy mogą być schowane w środku. Po złożeniu drzewko nie zajmuje dużo miejsca.  Magnesy są grube, występują w różnych rozmiarach i są bardzo wytrzymałe.

 

 

 

Dla kogo taka zabawka?

Drzewko Janod według producenta przeznaczone jest dla dzieci od lat trzech, ale spokojnie można je podarować już 1,5 -rocznemu dziecku  pamiętając o schowaniu najmniejszych magnesów, które maluszek może włożyć do buzi. To magnetyczne cudeńko oprócz swoich walorów edukacyjnych może być ozdobą pokoju dziecięcego, służyć jako rekwizyt do innych tematycznych zabaw. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. 🙂

Czy zabawka ma walory edukacyjne?

Użytkowanie magnetycznego drzewka Janod przez dziecko wpływa na rozwój jego motoryki małej, spostrzegawczości, kreatywności. Starszaki mogą używać układanki  do zabaw tematycznych, tworzenia opowiadań i krótkich historyjek.

 

 

 

Drzewko magnetyczne posiadamy już od jakiegoś czasu. Mój syn dzięki użytkowaniu układanki potrafi nazwać prawie wszystkie elementy znajdujące się na magnesach. Bez problemu ściąga je i mocuje ponownie do podstawy. Całość bardzo nam się podoba, jest wykonana solidnie i jest inwestycją na lata. Idealnie sprawdzi się jako prezent dla dwulatka jak i przedszkolaka.

 

Producent: Janod

Cena: od 129 zł

Wiek: 2 – 6

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/