Site Loader

Napisaliście już swoje listy do Św. Mikołaja? Wasze dzieci też? 6 grudnia zbliża się nieubłagalnie.  Ja mój list wysłałam już jakiś czas temu ;) A tak na serio, to nie mogę doczekać się momentu, w którym moje dziecko zacznie samodzielnie pisać listy do Mikołaja, i kiedy będzie świadomie szukać prezentów pod poduszką w jeden z grudniowych poranków. Pewnie wiecie, że jestem świątecznym freakiem, ozdoby świąteczne zamawiam już w wakacje, a pierwsze rozmowy na temat Wigilii podejmuje z rodziną zaraz po nowym roku. Nic więc dziwnego, że wszystkie książki świąteczne…zamawiam hurtowo.

Dzisiaj na tapet biorę książkę dla dzieci List do Mikołaja od Wydawnictwa Wilga, którą kupiłam w ciemno. Nie zawiodłam się. Książka ma grubą i błyszczącą okładkę. Ilustracje bardzo przypadły mi do gustu. Nie są przytłaczające, ale do minimalistycznych zdecydowanie nie należą. Tekstu nie ma zbyt wiele, ale żałuję tego, że nie udało mi się zdobyć jej w oryginale, czyli w języku angielskim.

W książce możemy znaleźć kopertę, w której znajduje się list do Św. Mikołaja napisany przez bohaterów książki — Julkę i Franka. Dołączona została również kartka, na której nasze dziecko może napisać swój list. Podoba mi się ten pomysł. W następnych latach nadal możemy wykorzystywać książkę jako przypominajkę o nadchodzących świętach i dorzucać nowe kartki.

O czym jest książka?

Oczywiście o Świętym Mikołaju. Julka i Franek piszą list ze swoimi życzeniami prezentowymi, który niespodziewanie porywa mała myszka, targa go na małe kawałeczki i robi sobie z niego kołderkę. To powoduje mały problem, ponieważ Mikołaj, który zjawia się w domu bohaterów w celu przeczytania listu i obdarowania dzieci wymarzonymi prezentami, zastaje tylko ciastko i mleko. Na szczęście odnajduje myszkę i wspólnie szukają rozwiązania problemu. Jak skończy się ta historia? Czy Mikołajowi uda się odgadnąć, o jakim prezencie marzy Julka i Franek? Przekonajcie się sami ;)

Książka posiada morał i bardzo sobie to cenię, że możemy czerpać z niej małe lekcje. List do Mikołaja to pozycja zdecydowanie na najbliższe dni. Jeśli jeszcze nie napisaliście listu do Świętego Mikołaja, to najwyższa pora to zmienić 😉

Wydawnictwo: Wilga

Autor: Ned Taylor

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/