Site Loader

Książka bez obrazków wydawnictwa Czarna Owca, to pozycja wyjątkowa, którą chcemy się z Wami podzielić.

 

Muszę się Wam przyznać, że okładka tej książki przyciągnęła mnie na tyle, że zagościła w naszym domu na stałe, a jej wnętrze zachwyciło mnie treścią. Jak podano w tytule, w książce nie znajdziecie żadnych obrazków. Strony okraszone są tylko i wyłącznie tekstem, który jest nieoczywisty i filuteryjny. To zdecydowanie nie jest pozycja dla najmłodszych czytelników, najlepiej sprawdzi się u przedszkolaków i starszych dzieci. Mój syn nie jest jeszcze zainteresowany jej wspólnym czytaniem, zdecydowanie woli książki, które opatrzone są jak największą ilością ilustracji.

 

Dlaczego warto mieć Książkę bez obrazków w swojej biblioteczce domowej?

Zarówno okładka jak i wnętrze książki jest bardzo minimalistyczne. Na większości białych stron znajduje się kilka zdań, które kierowane są bezpośrednio do małego czytelnika. Pomyśleliście pewnie: co może być fajnego w takiej książce? Tekst. W całej książce chodzi o tekst i sposób jego odczytywania. Z każdą przeczytaną stroną jest coraz dziwniej i śmieszniej, a na końcu nie sposób jest powstrzymać się od śmiechu. O co tak naprawdę chodzi? Czytający powinien wypowiedzieć każde słowo zawarte w książce, a to wcale nie jest takie proste! Wyrazy są zawiłe…i śmieszne! Polecam Wam obejrzeć krótki filmik na YouTube, na którym Maciej Stuhr czyta Książkę bez obrazków dzieciom. Sami zobaczycie, ile jest przy tym zabawy i jak fajnie można się powygłupiać z dzieciakami. To dzięki jego odczytowi zdecydowałam, że ta książka powinna zagościć u nas na półkach.

 

 

 

 

 

Z niecierpliwością czekam na moment, aż mój syn podrośnie i wspólnie będziemy mogli cieszyć się z czytania tej książki. Za mną już kilka prób jej odczytu i powiem Wam, że dawno się tak dobrze nie bawiłam.

 

Wydawnictwo: Czarna Owca

Autor: B.J. Novak

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/