Site Loader

Całkiem niedawno wpadła nam w ręce książka, która zaintrygowała nas już dziurawą okładką. Potem okazało się, że wnętrze książki skrywa jeszcze więcej dziur, a sprawcą całego zamieszania jest tytułowy Gryzak. Ten mały stworek kocha wgryzać się we wszystko, co spotka na swojej drodze. Mimo swojej niszczycielskiej natury prowadzi czytelnika przez kolejne strony książki, ucząc i bawiąc go jednocześnie. 

 

 

 

Jeśli myślicie, że to wszystko, co mamy do napisania na temat Gryzaka, to jesteście w błędzie. Na stronicach książki oprócz fantazyjnie wygryzionych dziur znajdziecie okienka do otwierania, jak i mini książki (pomysł bardzo mnie urzekł — książka w książce — dla mnie bomba!).

Gryzak. Łap potworka! to trzecia książka z serii o żółtym stworku. W tej części tytułowy książkopotworek wydostał się ze swojej książki i narobił wiele szkód! Wgryzł się w encyklopedię, a w pościg za nim dołączył Kacper — miłośnik książek. Gryzak przegryzł w książce słońce, księżyc, psa, narobił bałaganu z kolorami, rozwścieczył po drodze Smoka i uciekł przed nim razem z Kacprem rakietą.

 

 

 

 

 

Jesteśmy oczarowane całością! Nie dość, że książka wizualnie bardzo nam się podoba, to na dodatek oprócz pięknych ilustracji znajdziecie w niej masę ciekawostek np. o Słońcu, Księżycu czy o kolorach. Wszystko tutaj jest przemyślane i zrobione tak, aby jak najbardziej zaangażować czytelnika, wejść z nim w interakcje i pobudzić go do użycia jego wyobraźni.

Gryzak niczym magnes przyciągnął nas do siebie, wyruszamy za nim w pogoń bardzo często, za każdym razem ekscytacja nie mija. Was też zapraszamy do przeżycia tej przygody i zapoznania się z Gryzakiem.

 

P.S. Dziękujemy Wydawnictwu Wilga za egzemplarz Gryzaka! <3

 

Wydawnictwo: Wilga

Tekst i ilustracje: Emma Yarlett

 

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.instagram.com/conatomamy/