Site Loader

Dzisiaj przedstawiamy Wam rewelacyjną pozycję, która zagościła w naszym domu dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga. Nowość „Drzewa” z serii Młodzi Przyrodnicy po prostu nas zachwyca. Jeśli są wśród Was i Waszych dzieci miłośnicy przyrody, ta pozycja jak i cała seria zdecydowanie jest stworzona dla Was.

 

 

Osobiście bardzo jest mi bliskie wychowanie blisko natury. Widzę w nim ogromną wartość nie tylko dla rozwoju poznawczego, ale także społeczno-emocjonalnego dzieci.  Ponadto, jako pedagog  i nauczyciel  muszę przyznać, że tematyka przyrodnicza zawsze była moim konikiem.

„Drzewa” opowiadają o… drzewach w sposób bardzo obszerny i interesujący.  Znajdziemy w nim informacje o tym, jaką rolę w życiu drzew odgrywają poszczególne zwierzęta, co z nich czerpią, jak drzewa się zmieniają w poszczególnych porach roku, łącznie z ich nasionami czy owocami. Jako osoba dorosła również można się z niej dużo dowiedzieć, a jednocześnie moja 2,5–letnia córka wyciąga z tej pozycji masę wiedzy, którą wykorzystuje podczas spaceru (mieszkanie przy lesie, łąkach i rzekach zdecydowanie tu pomaga, ponieważ obserwacja przyrody jest dla nas codziennością).

 

 

Ogromną wartość stanowią same ilustracje przedstawiające przyrodę w sposób realistyczny. Myślę, że to również prawdziwa gratka dla nauczycieli, którzy dzięki tej serii mogą pokazać w przedszkolu czy  w szkole dzieciom przyrodę taką, jaką można obserwować za oknem. To ważne, zwłaszcza gdy czas spędzany z naturą jest mocno ograniczony.

Tak jak wspomniałam, sama treść książki jest szczegółowa, ale spokojnie można ją dostosować do potrzeb naszych dzieci. Sprawdzi się zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków czy dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

 

Książeczki są małego formatu, lekkie i w miękkiej oprawie, nie zajmują więc dużo miejsca i same wskakują do torebki podczas spaceru. Ponadto cena jest rewelacyjna – zapłacimy ok. 8-10 zł za jedną pozycję z serii.

Są wśród Was fani „Młodych Przyrodników”? Która pozycja należy do Waszych ulubionych? My właśnie zaczynamy zbierać naszą kolekcję  i wydawnictwu Wilga dziękujemy za piękny prezent.

 

Wydawnictwo: Wilga

Tekst:  Patrycja Zarawska

Ilustracje: Natalia Talarek-Oswald

Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://www.instagram.com/conatomamy/