Site Loader

Kto z Was w dzieciństwie nie bawił się sorterami? Pokażcie mi malucha, który tego nie lubi…;) Chyba taki nie istnieje. Sortery to najpopularniejsze zabawki edukacyjne dla najmłodszych. Na rynku prym wiodą te plastikowe z różnymi kształtami do przepychania przez otwory, a my na przekór pokazujemy Wam dzisiaj te, wykonane z naturalnych materiałów. Edu Wood mają ich kilka rodzajów w swojej ofercie. Zapytałyśmy producentów o materiały, z jakich wykonują wkładki/sortery i otrzymałyśmy następującą wiadomość:

Wkładki są wykonywane z wysokiej jakości sklejki z drzew liściastych. Lakier oraz farby użyte do pomalowania spełniają surowe wymagania europejskiej normy PN EN 71.3- Bezpieczeństwo zabawek.

Nasze produkty są tworzone w Polsce oraz „made by nature” – każdy sęk, odbarwienie czy słój na drewnie to atut – nie wada. Tworzymy bez użycia maszyny CNC.

 

 

Sortery/wkładki stworzono tak, aby idealnie pasowały do stolików IKEA Flisat.  Nadają się one do dużych pojemników, jak i tych mniejszych. Nie martwcie się tym, że nie posiadacie tych konkretnych ze szwedzkiego sklepu. Do zabawy nadadzą się również inne pojemniki/miski, które posiadacie w domu.

W sprzedaży dostępne są wkładki z kolorowymi otworami w wersji mini lub maxi. Do wyboru macie jeszcze te z różnymi wielkościami otworów lub pomalowane tablicówką, po których maluchy mogą rysować do woli. 

Zastanawiacie się po co dzieciom sortery? Czy każde dziecko powinno je posiadać? Naszym zdaniem – tak, ponieważ sortowanie rozwija u maluchów:

  • logiczne myślenie,
  • umiejętność budowania kategorii i skojarzeń,
  • sprawność manualną,
  • koordynację oko – ręka,
  • umiejętność różnicowania wielkości, kolorów i kształtów,
  • percepcję wzrokową,
  • umiejętności matematyczne.

Jak wykorzystać wkładki od Edu Wood?

My do tej pory użyliśmy naszych wkładek do zabawy w przesypywanie przez otwory o różnej wielkości produktów jadalnych, takich jak makaron, soczewica, pestki dyni, ziarna kawy. Dopasowywaliśmy również pompony do otworów w pasujacych kolorach. Nazywaliśmy i wskazywaliśmy sortowane przedmioty po polsku i angielsku, wspierając tym samym nasze dwujęzyczne wychowanie.

Pomysłów na wykorzystanie sorterów jest cała masa. Edu Wood w swoich mediach społecznościowych co chwilę przygotowuje „Pomysłowniki„, dzięki którym można czerpać inspiracje różnych zabaw z wykorzystaniem ich wkładek. Koniecznie zajrzyjcie do nich i sami sprawdźcie jakie fajne rzeczy można robić z naszymi maluszkami w domu.

 

Cały asortyment Edu Wood możecie obejrzeć tutaj.

Patrycja

One Reply to “Drewniane sortery/wkładki od Edu.Wood”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/