Site Loader

ABECADŁO z dźwiękiem to nowość od Pomelody, na którą bardzo czekałyśmy. Część z Was zapewne wie, że jesteśmy wielkimi fankami twórczości Anny Weber i jej całego zespołu Pomelody, nie mogłyśmy więc odpuścić sobie zakupu książkowej nowości.

 

 

ABECADŁO z dźwiękiem to książka kartonowa, która jest małym dziełem sztuki. Każda strona ma w sobie coś wspaniałego. Od wczoraj nie możemy oderwać oczu od tych cudownych ilustracji, w które sprytnie wpleciono graficzne obrazy liter alfabetu przedstawionych  zarówno w formie drukowanej, jak i pisanej. Mało tego, każda eksponuje jedną literę, a obiekty i postaci zwarte w ilustracjach nawiązują do niej nie tylko swoją nazwą, ale również kształtem. Jeśli myślicie, że to koniec, to jesteście w błędzie. Jak podpowiada sam tytuł, w książce ukryte są również dźwięki…ale nie ma żadnych guzików, które je uruchamiają. Jest za to kod QR, dzięki któremu możemy odsłuchać zaaranżowane przez Pomelody tradycyjne piosenki dziecięce, klasyczne przyśpiewki, utwory ludowe, wiersze Kochanowskiego, Brzechwy i Konopnickiej. Muzyka dopełnia całość nietuzinkowymi kompozycjami, które szybko wpadają w ucho, zaskakują słuchacza swoją różnorodnością i wprowadzają w iście bajkowy stan. Całkiem nieźle jak na jedną książkę, prawda? Na ostatnich stronach znajdziemy wskazówki, w jaki sposób możemy wykorzystać tę książkę z dzieckiem. Tam też zostały wymienione wszystkie utwory, których użyto do stworzenia ABECADŁA.

Znajdujące się w książce rysunki postaci i przedmiotów, które rozpoczynają się na daną głoskę, pozwalają na wykorzystanie elementów analizy i syntezy słuchowej na poziomie głoski i sylaby. Natomiast ukryte na ilustracji litery, które należy odszukać i wskazać są ćwiczeniem do rozwoju u dzieci spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo – ruchowej.

A. Weber

 

 

 

 

 

Obcowanie z tak cudowną książką po brzegi wypełnioną sztuką, dla dziecka, jak i dla rodzica może przynieść tylko same korzyści. Nie każdy z nas od swoich pierwszych dni był wychowywany w otoczeniu wszelkiej maści artyzmu płynącego z książek, muzyki, czy malarstwa. ABECADŁO z dźwiękiem może być piękną przygodą, którą rodzic będzie mógł przeżyć ze swoim dzieckiem.

Mogłybyśmy tutaj zrobić Wam listę naszych pomysłów na wykorzystanie tej książki w zabawie z Waszymi pociechami, ale przy takiej dawce sztuki w sztuce, jaką znajdziecie w nowości od Pomelody, szukanie nowych sposobów na eksploatowanie ABECADŁA może okazać się najlepszą rozrywką.

 

P.S. Książkę ABECADŁO z dźwiękiem możecie kupić tutaj w przedsprzedaży  w obniżonej cenie tylko do północy.

 

Autor: Anna Weber

Ilustracje: Natalia Noszczyńska

Dźwięki: Anna Weber

Wokal: Zofia Miksa – Kurowska

 

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/