Site Loader

Cześć Kochani! Z różnych przyczyn nie było nas tu prawie miesiąc, ale wracamy w Nowym Roku z głowami pełnymi pomysłów na różne artykuły i nowe serie na blogu. Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją książki wydawnictwa Usborne, która jest niedoceniana i na próżno szukać na blogach jej recenzji. To pozycja dla małych i dużych odkrywców. Dzięki How a plane works z serii peep inside możemy zajrzeć do wnętrza samolotu i zgłębić tajniki jego działania.

 

 

Okienek w książce, które kryją odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, jest mnóstwo. Przyznam się Wam, że uwielbiam po raz pierwszy otwierać wszystkie okienka i sprawdzać co zawierają. Mój syn od razu zakochuje się w nowych książkach i potrafi przeglądać je kilkanaście razy pod rząd. Czytanie książek z serii peep inside to świetna okazja do poszerzenia słownictwa nie tylko u dziecka. Rodzic „przy okazji” czytania może zadbać również o rozwój swojego słownika.

 

 

 

How a plane works zawiera informacje na temat tego jak wygląda przygotowanie samolotu przez obsługę lotniska, aby ten bezpiecznie mógł odbyć swoją podróż. Możemy podejrzeć, gdzie ładowane są bagaże pasażerów, jak wygląda kontrola techniczna sprzętu i gdzie przechowuje się jedzenie. Mamy również szansę przekonać się, gdzie znajduje się załoga i piloci oraz dowiedzieć się jak wyglada proces startu i lądowania samolotu. To oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w tej kartonówce.

 

 

 

 

 

Dzięki uprzejmości Agnieszki (Blog o języku angielskim)  otrzymałyśmy kolejną książkę z serii peep inside, która zachwyciła mnie i mojego syna. Wydaje mi się, że sama nigdy bym jej nie kupiła, ponieważ nigdzie wcześniej jej nie widziałam i zapewne  polowałabym na popularniejsze części z tej serii. Szczerze polecam Wam tę książkę i zachęcam do kontaktu z Agnieszką, która pomoże Wam dobrać książki do wieku i zainteresowań Waszych dzieci.

Autor: Lara Bryan

Wydawnictwo: Usborne

Ilustracje: Caroline Attia

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/