Site Loader

Cześć Kochani! Dzisiaj przed Wami mała kartonowa książeczka od Usborne, która tylko wyglada niepozornie. Jej wnętrze zachwyca od pierwszych stron. I nie, nie ma tu miliona okienek, dźwięków i sensorycznych elementów. Jej siła tkwi w naprawdę wspaniałych ilustracjach autorstwa Elena Temporin i tekście Anny Milbourne.  

 

 

Kolory, którymi posługuje się Temporin wprawiają mnie w zadumę i powodują, że z jeszcze większą niecierpliwością czekam na śnieg, który został tak pięknie przedstawiony przez autorki. Ilustracje przedstawiające dzieciaki z wypiekami na buźkach, uśmiechające się na widok spadających płatków śniegu, zwierzęta i cudowne krajobrazy pokryte biało-niebiesko-fioletowym puchem ukazują nam magię śnieżnego dnia. 

Mały czytelnik może dowiedzieć się jak powstają płatki śniegu, co dzieje się z niektórymi zwierzętami zamieszkującymi pod wodą i w lasach w trakcie zimy i mrozów. Jest również obserwatorem dzieci, które czerpią co najlepsze z zimowej aury: odbijają ślady na śniegu, jeżdżą na sankach, urządzają bitwy na śnieżki, lepią bałwana i podążają za śladami zwierząt w głąb lasu. 

 

 

 

 

The Snowy Day jest książką o małym formacie, z kartonowymi stronami o zaokrąglonych rogach. Idealnie wpasuje się w małe rączki Waszych maluszków, ale zachwyci również starszych czytelników. Została napisana w języku angielskim, ale tekst jest bardzo prosty, więc osoby, które zaczynają przygodę z dwujęzycznością nie mają się czego obawiać 🙂 

Mimo innego stylu The Snowy Day ma wiele wspólnego pod względem treści z książką O Zimie,  której recenzję napisaną przez Sylwię możecie przeczytać tutaj. 

P.S. Wiedzieliście, że żaby przesypiają zimę zagrzebane w błocie na dnie stawów? Uwielbiam znajdywać takie smaczki w książkach mojego syna. 😁

A Wam podoba się The Snowy Day? 

 

Wydawnictwo: Usborne

Autor: Elena Temporin

Ilustracje: Anna Milbourne

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://www.instagram.com/conatomamy/